معرفی 12 کتاب سئو

5
(2)

می‌دانید که یادگیری تکنیک سئو، هیچگاه به پایان نمی‌رسد و اگر شما در این حرفه فعالیت می‌کنید، موظف به بروز کردن اطلاعات خود و ارتقای مهارتهایتان هستید. قبل‌تر، در مقاله دلایل اهمیت سئو، با ارزش و تاثیر سئو بر کسب‌وکارتان آشنا شده اید؛ حال قصد داریم با معرفی بهترین کتاب‌های سئو که مطاله آنها از شیوه‌های مهم آموزشی و بروزرسانی است، بپردازیم.

بهترین کتاب های سئو ش
Introducing the best SEO books

کتاب SEO Help – 20 Practical Steps

این کتاب را می‌توان بهترین کتاب سئو در نظر گرفت. این نسخه با 80% محتوای جدید، به طور دقیق براساس نکات مدرن و علمی سئو تجدید نظر شده است. این نسخه تغییرات و استانداردهای موتور جستجو گوگل را در نظر گرفته، و مطالعه آن در روند موفقیت و پیشرفت برند شما کاملا کاربردی خواهد بود. کتاب Seo Help به شما می‌گوید که چه کاری، چه موقع و چگونه انجام گیرد تا مطمئن شوید که هر محتوایی ایجاد می‌کنید اعم از متن، ویدئو، پادکست و گرافیک به سود وب‌سایت شما کار می‌کند. لازم به ذکر است که نسخه قبلی این کتاب، موفق به دریافت جایزه نویسندگی با عنوان “Best SEO Book of All Time” شد.

کتاب How To Get To The Top Of Google In 2020

اگر شما در بهینه سازی سایت خود در موتور جستجو گوگل دچار مشکل شده‌اید، یا اگر یک تازه کار کامل هستید که به دنبال کسب یک جایگاه مطلوب در رتبه‌بندی است، یا حتی اگر یک سئوکار با تجربه هستید که هدف آن بروزرسانی و گسترش دانسته‌های خود است، این کتاب یک پیشنهاد متناسب با نیازمندی‌های شما خواهد بود. همانطور که از نام این کتاب پیداست، شیوه‌های کسب رتبه‌بندی بالا و بهینه‌سازی، به زبانی ساده در آن ذکر شده است.

کتاب SEO 2020 With Smart Internet Marketing Strategies

این کتاب، مراحل دقیق رتبه‌بندی بالا در گوگل، نحوه جذب مشتری از طریق سئو و تکنیک‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو که در حال حاضر توسط بسیاری از برند‌های آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد را به شما معرفی می‌کند. کتاب SEO 2020 اکنون بروز شده است که تغییرات جدید الگوریتم‌های گوگل را پوشش دهد و شما را با این تغییرات آشنا کند. با مطالعه این کتاب پرفروش، می‌توانید سئو را از سطح اساسی بیاموزید، به رتبه‌های برتر در نتایج جسجتو دست یابید و موجی از مشتریان جدید برای کسب‌وکارتان ایجاد کنید.

کتاب Blogging For Profit 2019, 2020

کتابی خاص به زبان ساده که هدف آن بر کسب درآمد بیشتر از دنیای دیجیتال مارکتینگ متمرکز شده است. از ایده های خاص این کتاب، می‌توان به راه‌های تبدیل پست‌های وبلاگ به کتاب‌های الکترونیک و فروش آن، اشاره نمود. همچنین از دیگر محتواهای مفید این کتاب تحقیق درباره کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل و بهینه سازی موتورهای جسجتو است که کمک شایانی به متخصصان و علاقه‌مندان سئو خواهد کرد. مطالعه این کتاب، می‌تواند تغییرات مثبتی را بر کسب‌وکار شما در بازارهای بزرگ رقابتی دیجیتال اعمال کند.

کتاب سئو و آشنایی با آن
معرفی کتاب سئو

کتاب The Effectiveness Of SEO In Getting The best Result

در این کتاب دیجیتال، بخش‌های مختلفی از سئو و چگونگی بررسی‌های بیشتر، ارائه داده شده است. به عقیده این کتاب، بهینه‌سازی وب دردسر ساز نیست و مانند هر چیز دیگری، ارزش یادگیری را دارد؛ و برای آموزش دقیق آن، شما به برنامه و زمان نیاز خواهید داشت. نتایجی که از اجرای صحیح سئو کسب خواهید کرد، بازپرداخت تمام تلاش‌هایی است که شما در زمان یادگیری انجام داده‌اید. در حالت ایده‌آل، وقتی این کتاب دیجیتال را به پایان می‌رسانید، درهای جدیدی از سئو به روی شما بازخواهد شد و توانایی شما برای انجام این تکنیک کاربردی بدون کمک به دیگران افزایش خواهد یافت.

کتاب Key Elements Of On Page SEO

اگر شما یک بلاگر جدید هستید که با مفهوم سئو داخلی (On Page SEO) آشنایی ندارد، یا یک بلاگر میانه رو هستید که قصد بهبود سئو وب‌سایت خود را دارد، این کتاب راهنمای خوبی برای شما خواهد بود. می‌دانید امروزه رقابت در دنیای دیجیتال به اوج خود رسیده است و برای پیشرفت در این زمینه، نباید از مطالعه هیچ منبعی غافل شوید. بهینه‌سازی سایت شما از طریق ارتقای مقالات و محتواهای داخلی، تاثیر زیادی در جذب مخاطبان بیشتر و همچنین بهبود جایگاه شما در موتورهای جستجو گوگل خواهد داشت. به همین دلیل، مطالعه این کتاب که به راهکارهای اصلی On Page SEO و چگونگی پیاده‌سازی آن اشاره دارد، حائز اهمیت خواهد بود. نویسنده این کتاب، اطلاعات را به ساده‌ترین شکل ممکن ارائه داده تا همه بتوانند از توضیحات گام به گام نحوه شروع سئو که همه‌ آن توسط یک استراتژیست بازاریابی با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته است، استفاده لازم را ببرند.

کتاب Social Media Marketing For Beginners 2020

اگر در پی جستجوی مشاغل بزرگتر و سریعتر از آنچه پیش از این انتظار داشتید هستید، کتاب Social Media Marketing پیشنهادی خوبی برای اهداف شما خواهد بود. این کتاب، نحوه استفاده از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی 2020 را به شما نشان خواهد داد. این کتاب عملی، روش‌های مشخصی را بیان کرده است که به همه امکان استفاده از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها را برای افزایش فعالیت خود می‌دهد. از فیس بوک گرفته تا واتس اپ، از توییتر گرفته تا اسنپ چت، تمام ابزارهای موجود در وب برای عموم مردم و متخصصان، در این کتاب تجزیه تحلیل شده است. به بیانی ساده‌تر، نویسنده به طور کلی توضیح می‌دهد که چگونه می‌توان از تمام توانایی‌ سیستم عامل‌های موجود، به اشتراک گذاری سایت‌ها، وبلاگ‌ها و میکروبلاگینگ‌ها به طور کامل و استراتژیک استفاده نمود. درک این ابزارهای جدید، برای همه کسانی که در دنیای دیجیتال در حال برقراری ارتباط هستند، ضروری است.

کتاب SEO 2020

این کتاب، مدعی آموزش راهکارهایی در زمینه بهینه‌سازی موتورهای جسجتو است که نتیجه آن ایجاد قطعی و کامل بک‌لینک کلاه سفید است. کتاب SEO 2020 اهمیت زیادی به قوانین و الگوریتم‌های گوگل می‌دهد؛ و همچنین عدم شکست برند شما از طریق موضوعاتی مانند پنالتی گوگل، برایش حائز اهمیت خواهد بود. این کتاب توسط شخصی نوشته شده که بیش از یک دهه است به مطالعه، آزمایش و تدریس تکنیک سئو می‌پردازد. روش‌های سئو کلاه سفید که در کتاب SEO 2020 ذکر شده است، حاصل آزمایشات و تجربیات نویسنده این کتاب می‌باشد. در واقع، شما با مطالعه این کتاب، دید وسیع‌تری نسبت به گوگل پیدا خواهید کرد و در این صورت، الگوریتم‌ها و تغییرات قوانین نمی‌تواند شما را نگران کند. مطالعه و توجه به توصیه‌های این کتاب، رابطه شما با گوگل را بهتر خواهد کرد!

کتاب Dropshipping Shopify E-Commerce 2020

همانطور که از اسم این کتاب مشخص است، اهداف اصلی نویسنده، برروی تجارت و شیوه‌های درست انجام متمرکز شده است. به طور مثال این کتاب احتمال سودآوری کسب‌وکارتان را بعر هر تصمیمی که در معاملات می‌گیرید، مورد بررسی قرار می‌دهد. تاکید این کتاب بر این است که شما در زمینه تجارت روزانه، کاری را انجام دهید که از قبل آن را تمرین کرده‌اید یا مورد بررسی قرار داده‌اید. همچنین تمرین برای جلوگیری از ضررهای مالی، از دیگر توصیه‌هایی است که نویسنده به آن اشاره دارد. همانطور که می‌دانید هر تجارت با تجارت دیگر متفاوت است، پس بدون آزمایش و تمرین که محتوای کتاب تاکید زیادی به آن دارد، ممکن است شما در مسیری قرار گیرید که جز اهداف تجارت شما نباشد. پس اگر استراتژی‌های در حال استفاده در تجارتتان حائز اهمیت است، خواندن این کتاب کمک زیادی به تصمیم گیری‌های شما خواهد کرد.

کتاب Faster, Smarter, Louder

نویسندگان کتاب Faster, Smarter, Louder تحقیقات زیادی را در زمینه بازاریابی دیجیتال انجام داده‌اند و معتقدند برای ساخت و گسترش یک برند حرفه‌ای جهانی، باید ارزش ارائه دهید، معتبر باشید و ارتباط‌های زیادی برقرارکنید. توصیه‌های ذکر شده، تاثیرات مثبت زیادی نیز بر سئو و جایگاه وب‌سایت شما در موتورهای جستجوخواهند گذاشت. هدف این کتاب، آموزش استراتژی‌هایی است که امکان پیشرفت را برای کسب‌وکار شما در زمینه بازاریابی دیجیتال، محیا می‌کند. آرون و گیان (نویسندگان کتاب Faster, Smarter, Louder)، از طریق تجربیات و مهارت‌هایشان، به چگونگی رشد نام تجاری وب‌سایت و برند شما پرداخته‌اند. به گفته خودشان آنها فقط معلم نیستند و این کتاب، در واقع یک غواصی جامع در علم و هنر است که برای موفقیت شما در دنیای دیجیتال، بسیار کاربردی است.

کتاب SEO Expert Strategies

در این کتاب، به شیوه‌هایی پی خواهید برد که یک مشاور با تجربه سئو، به طور روزمره از این شیوه‌ها برای بهبود رتبه‌ بندی وب‌سایت مشتریانش به صفحه اول نتایج جستجو، استفاده می‌کند. به زبانی ساده‌تر، کتاب SEO Expert Strategies به چگونگی رتبه بندی بالاتر و استفاده از ترافیک آزاد موتورهای جستجو اشاره دارد. نویسنده این کتاب، استراتژی‌های سئو اساسی و پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهد که تمام صاحبان وب‌سایت می‌توانند توسط خود یا از طریق آژانس‌های ارائه دهنده خدمات سئو، این استراتژی‌ها را بکار گیرند. همچنین این کتاب مانند اکثر کتاب‌های سئو، به دلایل اهمیت بهینه‌سازی و ضرورت آن برای کسب‌وکارهای دیجیتالی اشاره می‌کند.

کتاب Best Seo Book

این کتاب توسط سایت g-ads تهیه شده است که در آن به معرفی بهترین تکنیک‌ها برای بهینه سازی سایت اشاره شده است. نحوه‌ی کار موتورهای جستجو، اصول سئو، کیورد ریسرچ، تجربه کاربری، استراتژی‌های لینک سازی و ساختارهای محتوایی هدفمند از جمله موضوعاتی است که در این کتاب به آن ها پرداخته شده است. اگر به دنبال یادگیری جامع سئو هستید، خواندن این کتاب به شدت به شما توصیه می‌شود.

 

مطالعه درباره سئو را جدی بگیرید! ما با معرفی بخشی از کتاب‌های معتبر سئو، سعی بر آشنایی شما با این روش مهم آموزشی داشتیم. تلاش کنید مغرور نشوید؛ زیرا مهارت‌ها و دانسته‌های شما از تکنیک سئو، همواره نیازمند به ارتقا است و لازمه‌ی آن، مطالعه و کسب اطلاعات همه جانبه درباره این حرفه است. همچنین شرکت در دوره‌های سئو، یکی دیگر از عوامل موثر در یادگیری و پیشرفت شما خواهد بود. رقابت بالا در دنیای دیجیتال مارکتینگ، اهمیت استفاده از این دوره‎ها و کتاب‌ها را دو چندان می‌کند.

شما می‌توانید با شرکت در دوره سئو ، مباحث سئو را به صورت اصولی و تخصصی  در کوتاه ترین زمان فرا بگیرید.برای شرکت در دوره با ما تماس بگیرید.

شما تجربه مطالعه کدام کتاب‌های سئو را دارید؟ منتظر نظرهایتان هستیم. با ما به اشتراک بگذارید.

 

نظرت در مورد این پست چی بود؟

5 / 5. 2

3 Comments

  • سئوکارها همیشه باید دنبال افزایش اطلاعات و همچنین اپدیت کردن این اطلاعات باشن، کتاب های سئو یکی از بهترین منابع برای یادگیری و بروز کردن اطلاعات شما هستش

  • الگوریتم و قوانین گوگل هر روز به روز رسانی می شوند و کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند باید علم خود را با خواندن کتاب های سئو و مقاله های مختلف به روز کنند تا بتوانند در کار خود پیشرفت کنند.

  • یک سئوکار هیچوقت نمیتونه با تکیه بر علم امروزش انتطار موفقیت شغلی داشته باشه. اونقدر گوگل داره به سرعت هوشمندتر میشه و الگوریتم‌هاش رو آپدیت میکنه که اگه بخوایم به علم دیروزمون متکی باشیم باید خودمون رو بازنده این مسیر بدونیم. کتاب‌های سئو و سایت‌های آموزش سئو مهمترین منابعی هستند که ما میتونیم برای افزایش اطلاعات خودمون استفاده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *