سئو صفحه درباره ما | چگونه باید صفحه درباره ما را بهینه‌سازی کرد؟

سئو صفحه درباره ما

صفحه “درباره ما” یک بخش اساسی از وبسایت است که به معرفی شرکت یا کسب و کار می‌پردازد. این صفحه جزئیاتی از تاریخچه، اهداف، ارزش‌ها، و افراد پشت پرده را برای بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. همچنین این صفحه توضیح دقیق و جامع درباره کسب و کار یک ابتدایی برای ایجاد ارتباط با مشتریان و افزایش اعتماد است. این صفحه فرصتی فوق‌العاده برای به اشتراک‌گذاری داستان شرکت و ارتقاء نگرش مثبت نسبت به آن فراهم می‌کند. و سوال مهم که در ادامه این مطلب مفصل به آن میپردازیم این است که آیا این صفحه نیاز به سئو دارد یا خیر؟ و در صورت مثبت بودن پاسخ روش‌های سئو آن به چه صورت است و چه مزایایی برای کسب و کار خواهد داشت.

 کاربرد صفحه درباره ما

صفحه درباره ما چه کاربردی دارد؟ چرا تمام فروشگاه‌ها و کسب و کارهای اینترنتی باید این صفحه را داشته‌باشند؟ در ادامه به این سوال را پاسخ دادیم :

اعتبار سازی

صفحه “درباره ما” برای افزایش اعتبار و اطمینان مشتریان بسیار حائز اهمیت است. ارائه اطلاعات درست و جامع در مورد تاریخچه و اهداف شرکت، به مشتریان اطمینان می‌دهد که با یک نشان تجاری قابل اطمینان و قابل اعتماد سر و کار دارند. و کاربران با مراجعه به این صفحه می‌توانند به اطلاعات اولیه از شرکت و تاریخچه آن دست پیدا کنند.

برقراری ارتباط:

این صفحه فرصت مناسبی است برای برقراری ارتباط نزدیکتر با مشتریان. ارائه داستان شرکت، تعهدات، و اهداف به مشتریان این امکان را می‌دهد که احساس کنند قسمتی از جامعه شما هستند. و حتی برای کمک به این اهداف می‌توان به معرفی اعضای اصلی شرکت با عنوان تیم ما پرداخت که استفاده از عکس اعضا می‌تواند حس مثبتی را منتقل کند

تعیین اهداف:

این صفحه فرصتی است برای مشخص کردن اهداف شرکت ومعرفی ماموریت و اهداف بازاریابی و اجتماعی شما. همچنین مشتریان را به سوی هدف شما هدایت می‌کند. علاوه بر آن شرکای تجاری شما نیز بهتربا ارزش‌ها و اهداف و مزیت‌های رقابتی شرکت شما آشنا می‌شوند.

آیا باید صفحه درباره ما را سئو کنیم؟

آیا باید صفحه درباره ما را سئو کنیم؟

بله، حتماً. بهینه‌سازی سئو برای صفحه “درباره ما” کمک می‌کند تا این صفحه در نتایج جستجو بهتر دیده شود و مشتریان بیشتری را به وبسایت شما جلب کند. به خصوص اگر برند شما شناخته شده باشد و کاربران برای اطلاعات بیشتر درباره شرکت شما مشتاق باشند سئو صفحه درباره‌ ما می‌تواند اهمیت داشته باشد.

چگونگی بهینه‌سازی صفحه درباره ما از نظر سئو:

  • متن: متن باید مفصل و جذاب باشد. حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ کلمه کافی است تا اطلاعات به‌طور کامل منتقل شود. در نوشتن این متن از زیاده گویی یا تفصیل خودداری کنید و درمورد خودتان و سازمان اغراق یا کم گویی نکنید، واقعی و دلچسب باشید و چیزی که در واقعیت وجود دارد به بهترین صورت با رعایت لحن و برند شرکت معرفی کنید.
  • محتوا: باید شامل بخش‌هایی مانند تاریخچه، ماموریت، ارزش‌ها، تیم مدیریت، و اطلاعات دیگر کلان شرکت باشد. که هر بخش میتواند با دادن اطلاعات جذاب و ارزشمند درباره ابعاد مختلف سازمان باشد.
  • فراخوان به اقدام: حتماً یک CTA برای هدایت کاربران به بخش‌های مهم دیگر مثل دیدن خدمات یا کالاها یا برقراری تماس قرار دهید. تا کاربران در صفحات مختلف گردش پیدا کنند.
  •  اطلاعات تماس: از درج NAP (نام، آدرس، شماره تلفن) جهت بهبود موقعیت محلی در نتایج جستجو اطمینان حاصل کنید و اطلاعاتی دقیق ارائه دهید.

آپتیمایز و سئو صفحه درباره ما از نظر UX و CRO

  • طراحی دل‌پذیر: استفاده از تصاویر و طراحی جذاب برای افزایش تجربه کاربری مثبت و انتقال حس مثبت به کاربر به شدت می‌تواند مفید باشد.
  • ساختار مفهومی: ایجاد یک ساختار منطقی برای اطلاعات به‌طور آسان قابل درک و فهم باشد. و متناسب با مفاهیم ارائه شده باشد.

 نکات مهم در نوشتن متادیسکریپشن و تایتل در سئو صفحه درباره ما

نکات مهم در نوشتن متادیسکریپشن و تایتل صفحه درباره ما:

  • تایتل: انتخاب یک تایتل جذاب و خلاصه که بازدیدکنندگان را ترغیب به کلیک کند و مرتبط  و متناسب با محتوا ارائه شده در صفحه باشد و از کلمات هدف در صفحه استفاده شود.
  • متادیسکریپشن: نوشتن یک متادیسکریپشن جذاب که بازدیدکنندگان را به ورود به صفحه ترغیب کند. و خلاصه کوتاهی از محتوا صفحه را به کاربر می‌دهد.

 بهترین اسکیما برای صفحه درباره ما :

اسکیماها به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا محتوا و نوع صفحه را بیشتر و بهتر متوجه شوند. در ادامه بهترین اسکیماهایی که می‌توان برای صفحه درباره ما استفاده کرد، معرفی شده است:

استفاده از اسکیمای JSON-LD:

اسکیماهای JSON-LD یک استاندارد ساختاردهی داده‌ها در وب است. برای بهبود نتایج جستجو و ارتقاء نمایه محتوا در موتورهای جستجو، بهتر است اسکیماهای JSON-LD را در صفحه “درباره ما” استفاده کنید.

تعریف سازمان ( اسکیمای Organization)

در این اسکیما، اطلاعات مهمی مانند نام شرکت، آدرس، شماره تلفن، وب‌سایت و لوگوی شرکت تعریف می‌شوند. این اطلاعات به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا اطلاعات شما را به‌طور دقیقتر درک کنند و نمایه‌سازی بهتری انجام دهند.

نشانی وب‌سایت:

اسکیماهای JSON-LD اجازه می‌دهند تا نشانی وب‌سایت شما به‌طور مستقیم در نتایج جستجو نمایش داده شود. این کمک می‌کند که بازدیدکنندگان به‌سرعت به صفحه “درباره ما” شما هدایت شوند.

لوگوی شرکت:

با استفاده از اسکیماهای JSON-LD، می‌توانید لوگوی شرکت خود را نمایش دهید. این امکان به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا شناخت بیشتری نسبت به شرکت شما پیدا کنند.

توضیحات:

توضیحات در اسکیمای JSON-LD به شما اجازه می‌دهد تا اطلاعات بیشتری را درباره ماهیت و فعالیت‌های شرکت خود منتقل کنید. این توضیحات به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا سریع‌تر محتوای شما را درک کنند.

تعیین نوع:

با تعیین نوع به موتورهای جستجو اطلاعات دقیق‌تری درباره نوع کسب و کار شما ارائه می‌دهید. این کمک می‌کند تا جستجوهای مرتبط با شما بهتر شناسایی شوند.

تغییرات و به‌روزرسانی‌ها:

اسکیماهای JSON-LD به شما اجازه می‌دهند تا تغییرات و به‌روزرسانی‌های شرکت خود را به‌طور مداوم به موتورهای جستجو اطلاع دهید. این امکان به به‌روز نگه‌داشتن اطلاعات در نتایج جستجو کمک کننده خواهد بود.

با استفاده از این اسکیما، صفحه “درباره ما” به‌طور جامع و قابل فهم توسط موتورهای جستجو تجزیه و تحلیل می‌شود و نمایه‌سازی بهتری را در نتایج جستجو ایجاد می‌کند.

بهترین روش برای سئو صفحه درباره ما

جمع بندی

در این متن، بهینه‌سازی سئو برای صفحه “درباره ما” به عنوان یک بخش اساسی و حیاتی از وبسایت مورد بررسی قرار گرفت. این صفحه به عنوان یک ابزار ارتباطی کلیدی با مخاطبان و مشتریان شما عمل می‌کند. از آنجا که “درباره ما” یک فرصت برای ساخت ارتباط نزدیک با مخاطبان است، بهینه‌سازی آن از نظر سئو و تجربه کاربری اهمیت دارد.

در نهایت، این متن به شما کمک می‌کند تا با بهینه‌سازی صفحه “درباره ما”، به‌طور جامع و جذاب در دنیای دیجیتال و صفحه جستجو گوگل حضور پیدا کنید و ارتباط مثبتی با مخاطبان خود برقرار کنید.

اگر به دنبال یادگیری آپتیمایز و بهینه‌سازی جستجو صفحات مهم هستید، کافیست در دوره سئو شرکت کرده و به طور اصولی یاد بگیرید تا چگونه و کدام صفحات را سئو و بهینه سازی کنید تا در بهترین جایگاه گوگل قرار بگیرید! برای آشنایی با نحوه شرکت در دوره سئو کافیست با ما تماس بگیرید!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *