سئو محصولات ووکامرسی | آیا باید محصولات را سئو کنیم؟

سئو محصولات ووکامرسی | آیا باید محصولات را سئو کنیم؟

0
(0)

سئو محصولات در فضای ووکامرس به عنوان یکی از مراحل اساسی موفقیت تجارت آنلاین محسوب می‌شود. در حال حاضر که رقابت در بازارهای آنلاین به شدت افزایش یافته است، محصولات باید به شکل بهینه‌سازی شده ارائه شوند تا به درستی توسط موتورهای جستجو شناخته شوند.  در سئو محصولات باید به جزئیات مانند کلمات کلیدی، توضیحات جذاب، و اطلاعات دقیق در مورد هر محصول توجه داشته باشیم.

بهبود سئو برای محصولات اثرات قابل ملاحظه‌ای بر روی نرخ تبدیل، جلب ترافیک، و در نتیجه، فروش دارد. استفاده از کلمات کلیدی مناسب و درست، توضیحات جذاب و جامع، و ایجاد ارتباط مفید با سایر عناصر وب‌سایت، می‌تواند به عنوان یک استراتژی تضمین‌کننده برای جلب توجه مشتریان و افزایش قابلیت دید در نتایج جستجوی گوگل عمل کند.

البته این موضوع در وب سایت‌های متفاوت می‌تواند استراتژی‌های مختلفی داشته باشد. پس اگر شما هم صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید و نمی دانید که چگونه محصولات خود را سئو کنید در ادامه همراه ما باشید تا در این مطلب به شما آموزش دهیم که چگونه صفحات محصول را بهینه سازی کرده و در صفحه اول گوگل قرار بگیرید!

همه محصولات رو باید سئو کنیم یا یک سری محصول خاص؟

سئوی محصولات در فروشگاه‌های ووکامرسی نقش بسیار حیاتی ایفا می‌کند. اما، سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا باید همه محصولات را به یک اندازه سئو کرد یا بهتر است بر روی یک سری محصولات خاص تمرکز کرد؟

بهینه‌سازی همه محصولات می‌تواند باعث بهبود جلب توجه کلیه محصولات و ارتقاء جایگاه کل فروشگاه در نتایج جستجو شود. اما، اگر منابع محدودی دارید یا می‌خواهید به شیوه‌ای بهتر و حساب شده‌تر عمل کنید، می‌توانید بر روی محصولات مهم تمرکز کنید. به این ترتیب، با استفاده از روش‌های سئو مخصوص، توانمندی وب‌سایت در جذب مشتریان بهبود یافته و نتایج به سرعت دیده می‌شود.

در نتیجه در مرحله اول بهتر است محصولاتی که از نظر فروش و ترافیک ورودی در اولویت بالاتر هستند و محصولات استراتژیک ما هستند در لیست اولویت سئو محصولات قرار بگیرند. تعداد محصولات با توجه به بودجه و استراتژی مارکتینگ سازمان کاملا می‌تواند متفاوت باشد. البته که این موضوع باید در نظر گرفته شود که نام و ترند یا شناخته شدن محصول در استراتژی ما بسیار اهمیت خواهد داشت.

نکات مهمی که در سئوی محصولات ووکامرسی باید رعایت کنیم:

برای اینکه صفحات محصول شما بتواند در صفحات اول گوگل قرار بگیرند، باید به درخواست و نیاز کاربر به طور کامل پاسخ دهند. در ادامه تمام مواردی که به اعتماد و رضایت کاربر در زمینه محصولات کمک می‌کند و رتبه صفحات شما را بهبود می‌بخشد را به طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم.

1. تایتل و دیسکریپشن

تایتل و دیسکریپشن محصولات باید جذاب باشند و از کلمات کلیدی مهم استفاده شود. این موارد بر تصمیم مشتریان در انتخاب محصول تاثیر گذارند. بهتر است کلمات کلیدی اصلی که معمولا اسم محصول است به همراه کلمه قیمت و خرید در تایتل قرار گیرد و کلمات فرعی‌تر به همراه مزیت رقابتی فروشگاه مثل: ارسال سریع، قیمت رقابتی در دیسکریپشن محصولات ذکر گردد. داشتن تایتل و دسکریپشن درست میتواند در سئو محصولات تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

2. اضافه کردن استراکچردیتا و اسکیما به محصولات

استفاده از استراکچردیتا و اسکیما برای ارائه اطلاعات ساختاری محصولات به موتورهای جستجو کمک می‌کند و توسعه سایت را تسریع می‌بخشد. در محصولات حتما باید از اسکیما پروداکت استفاده گردد و تمام فیلدهای ضروری کامل گردد که این کار علاوه بر کمک به سئو محصولات، باعث دادن اطلاعات بیشتر در نتایج سرچ گوگل و بالا رفتن احتمال کلیک نیز میگردد.

از مهم‌ترین اسکیماهایی که می‌توان برای صفحه محصولات استفاده کرد، موارد زیر هستند:

  • نظرات درباره محصول
  • امتیاز محصول
  • قیمت محصول
  • عکس محصول
  • برند محصول

قسمت نظرات محصول | یکی از روش های سئو محصولات

3. داشتن قسمت نظرات محصول

نظرات مشتریان به عنوان اطلاعات معتبری برای سایر خریداران محصول عمل می‌کنند و به بهبود جایگاه محصول در نتایج جستجوی گوگل کمک می‌کنند. داشتن نظرات در محصول‌ها علاوه بر اعتماد سازی در مشتریان باعث به روزرسانی محتوا محصول نیز میگردد و می‌تواند در بهبود جایگاه و رتبه محصول در نتایج گوگل تاثیرگذار باشد.

عکس های مختلف از محصول

4. عکس های مختلف از محصول

ارائه تصاویر با کیفیت و متنوع از محصول، تصمیم‌گیری خریداران را تسهیل می‌کند و اعتبار برند را افزایش می‌دهد.  بهتر است در متن جایگزین (ALT) هر محصول از کلمه کلیدی مرتبط با آن محصول و کلمات خرید و قیمت استفاده گردد تا به سئو محصولات کمک کند. همچنین داشتن عکس‌های اختصاصی برای سایز و ابعاد محصول می‌تواند بسیار تاثیر گذار در افزایش نرخ تبدیل سفارش مشتری‌ها نیز باشد.

توضیحات کامل درباره محصول

5. توضیحات کامل درباره محصول

توضیحات دقیق و جامع درباره خصوصیات و مزایای محصول، تفاوت‌های آن را با محصولات دیگر بیان می‌کند. این نقد و بررسی محصولات با توجه به جنس محصول و پتانسیل محصولات برای تولید محتوا متنی و نقد و بررسی میتواند از ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه متفاوت باشد و کاملا وابسته به نوع محصول می‌باشد. همچنین بهتر است که توضیحات محصولات بایکدیگر شبیه نبوده و کاملا برای هر محصول توضیح اختصاصی نوشته شود.

6. داشتن بخش پیشنهادهای بیشتر در صفحه محصول

ارائه گزینه‌های مرتبط و پیشنهادهای بیشتر برای کاربران، افزایش فروش را تسریع می‌کند. این محصولات می ‌تواند بر اساس استراتژی فروشگاه، محصولات مرتبط، مشابه و مکمل باشد که کاربر را ترغیب به خرید بیشتر بکند. همچنین اضافه‌کردن بخش پیشنهادهای بیشتر، باعث افزایش زمان ماندگاری کابر در سایت و افزایش بازدید محصولات گردد که بسیار می ‌تواند در بهبود سئو محصولات سایت کمک کند.

7. لینک سازی به صفحه کتگوری

ایجاد لینک‌های مستقیم به صفحات کتگوری مرتبط با محصول، به بهبود سلسله مراتب و ساختار سایت کمک می‌کند. باید در نظر گرفته شود که فرآیند لینک سازی می‌تواند از محصول به کتگوری و یا برعکس و یا محصول به محصول باشد. در کل لینک سازی از محصول و به محصول با توجه به اهمیت و جایگاه آن محصول در فروشگاه می‌باشد. در نتیجه باید این لینک سازی با توجه به استراتژی شما انجام شود.

8. آدرس صفحه

آدرس صفحه محصول باید با محتوای محصول و کلمه کلیدی اصلی مرتبط باشد و فاقد کاراکترهای خاص و متناسب با قواعد سئو باشد. در کل ساختار آدرس‌ها باید در راستای ساختار آدرس‌های سایت باشد.

9. گذاشتن CTA در محصول

ایجاد فراخوان‌های انجام عمل (CTA) برای تشویق مشتریان به خرید یا اقدامات دیگر مثل گذاشتن نظر یا تماس می‌تواند به افزایش تعامل کاربر و در نتیجه افزایش فروش کمک کند.

10. استفاده از کلمه کلیدی مناسب

استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با محصول در عناوین و محتواها و پخش درست کلمات کلیدی اصلی و فرعی یکی از مهمترین المان های سئو محتو محصولات می‌باشد که می‌تواند به درک موتورهای جستجو درباره هدف صفحه و تارگت سئو و جایگاه آن کمک کند.

استفاده از ویژگی‌ها Attributes برای محصولات

11. استفاده از ویژگی‌ها Attributes برای محصولات

استفاده از ویژگی‌ها و خصوصیات محصولات برای فیلترها می‌تواند در فرآیند انتخاب کاربر نقش مهم و هوشمندانه‌ای داشته باشد. همچنین استفاده از ویژگی‌ها بر اساس استراتژی سئو سایت و دسته بندی ها و محصولات می‌تواند در ایجاد صفحات درست که نیاز به ایندکس دارند و گرفتن سینال‌های گوگل کمک کند.

استفاده از ویدئو

12. استفاده از ویدئو

افزودن ویدئوهای توضیحی یا نمایشی برای افزایش تعامل و اطلاع‌رسانی بهتر یکی از مهمترین مزیت‌های سایت‌های فروشگاهی و سئو محصولات است. هرچه اطلاعات کامل‌تری درباره‌ی محصولات به کاربر داده شود و به فرآیند تصمیم و انتخاب او کمک کند، سایت محبوب‌تری برای گوگل خواهیم بود و محصولات ما سئو بهتری خواهد داشت. این چرخه منجر به فروش بیشترمحصولات میگردد.

13. بهینه‌سازی سرعت صفحه محصولات

ارتقاء سرعت بارگذاری صفحات محصول برای بهبود تجربه کاربری و بهبود سئو محصولات ضروری می‌باشد. کاربر بیش از ۳ ثانیه منتظر دیدن محصولات نمی‌ماند و سایت دیگری را برای خرید انتخاب خواهد کرد پس در کنار محتوا درست و قیمت رقابتی و … داشتن سرعت خوب سایت هم از المان‌های تاثیر گذار در سئو محصولات می‌باشد.

اگر محصول ناموجود بود چه کنیم؟

در صورت ناموجودی، ارائه اطلاعات به‌روز و اخبار مرتبط با زمان بازگشت محصول به فروش باعث اطمینان خریداران می‌شود. همچنین در کنار این می‌توان محصولات جایگزین به کاربر پیشنهاد دهیم و درنهایت در صورتی که محصول برای همیشه ناموجود شده است می‌توان از ریدایرکت ۳۰۱ یرای انتقال اعتبار به محصولات مرتبط  استفاده کرد که باعث قدرت محصولات جدید می‌گردد.

اگر محصولات شبیه هم بود چه کنیم؟

اگر محصولات شبیه هم بود چه کنیم؟

ایجاد صفحات مختلف برای هر نوع محصول، تفکیک ویژگی‌ها و معرفی تفاوت‌ها، و ارائه گزینه‌های انتخابی مناسب برای مشتریان بهبود تجربه خرید را فراهم می‌کند.

جمع بندی

به طور خلاصه، بهینه‌سازی سئو برای ووکامرس با ترکیب عناصر مهم از جمله سئو محصولات، توضیحات دقیق، تصاویر متنوع، استفاده از استراکچردیتا و اسکیما، بهینه‌سازی سرعت صفحه، و ایجاد CTA موثر، به فروشگاه‌های ووکامرسی کمک می‌کند تا در نتایج جستجو بهتر دیده شوند و تجربه مشتریان را بهبود بخشند. مدیریت مناسب محصولات ناموجود و ارائه گزینه‌های جایگزین نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. با این راهکارها، فروشگاه‌های ووکامرسی می‌توانند دید پایدار و جاودانه‌تری در دنیای دیجیتال داشته باشند و رقابت را با هوش و کیفیت مدیریت بهبود بخشند.

اگر به دنبال سئوی محصولات و فروشگاه اینترنتی خود هستید،به طوری که بهترین نتیجه را داشته‌باشید، می‌توانید از آژانس دیجیتال مارکتینگ وندا مشاوره سئو دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید سئو را به طور کامل یاد بگیرید و خودتان فروشگاه خود را بهینه‌سازی کرده و درآمد خوبی داشته‌باشید. دوره خصوصی سئو وندا به شما این امکان را می‌دهدتا سئو را به صورت کاربردی و روی پروژه خودتان یادبگیرید. برای آشنایی با نحوه شرکت در این کلاس با ما تماس بگیرید!

نظرت در مورد این پست چی بود؟

0 / 5. 0

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *