بلاگینگ چیست و چگونه می‌توان یک بلاگر حرفه‌ای شد؟

4.6
(10)

بلاگینگ چیست؟ چرا برخی از برندهای دیجیتالی به بلاگینگ نیاز دارند؟ وبلاگ نویسی و بلاگرها چه تاثیری بر کسب‌وکارها می‌گذارند؟ در این مقاله سعی می‌کنیم توضیحات کاملی را درباره موضوع آموزش بلاگینگ ارائه دهیم و مزایا و معایب کلی مبحث بلاگینگ را مورد بررسی قرار دهیم.

همه چیز در مورد بلاگینگ
همه چیز در مورد بلاگینگ

بلاگ چیست؟

بلاگ یا به عبارتی وبلاگ (weblog) به مجموعه‌هایی دیجیتالی گفته می‌شود که به طور متداول و آنلاین، محتوا ارائه می‌دهند و دائما در حال بروزرسانی هستند. می‌توان گفت وبلاگ فرق چندان مشهودی با وبسایت ندارند؛ اما اگر بخواهیم نگاهی دقیق و جزئی به مقایسه آنها بیندازیم، پی می‌بریم که در بلاگ‌ها محصولی برای فروش وجود ندارد و عمدتا مطالب و محتواهای گوناگون در آن قرار می‌گیرند. اما وبسایت از ویژگی فروش اینترنتی و ارائه خدمات تجارتی نیز برخوردار است. البته جالب است بدانید که امروزه، تمامی برندهای مطرح دیجیتالی، برای وبسایت خود دارای بخش جداگانه بلاگ نیز هستند تا با بارگذاری مطالب مرتبط با مجموعه‌شان، به موفقیت بیشتری دست پیدا کنند. حال خود تکنیک بلاگنیگ در چه چیزی تعریف می‌شود؟ تا انتهای مقاله با ما همراه شوید تا اطلاعات کاملی از مبحث بلاگنیگ کسب کنید!

بلاگینگ چیست؟

حال که با معنا و مفهوم کلی وبلاگ آشنا شده اید، باید بدانید که بلاگینگ، به مجموعه اعمال و شیوه‌هایی گفته می‌شود که در راستای مدیریت و کنترل یک بلاگ، بکار گرفته می‌شود. همچنین گفتنی است که بلاگینگ، به عنوان تولید محتوا نیز شناخته می‌شود و محتواها می‌توانند به صورت عکس، فیلم، فایل صدا و متن برای کاربران ارائه داده شوند. بلاگینگ این امکان را برای علاقه‌مندان خود فراهم کرده است تا به صورت گروهی یا شخصی به این حرفه بپردازند. مهارت و تجربه هر شخص، میزان کیفیت بلاگینگ را تعیین می‌کند.

بلاگر کیست؟

بلاگر شخصی است که یک وبلاگ را تاسیس می‌کند و آن را گسترش می‌دهد. به زبانی بسیار ساده، بلاگر به کسی می‌گویند که بلاگینگ انجام می‌دهد! می‌دانید که این روزها، این حرفه بیشتر از پیش مورد توجه همگان قرار گرفته و بلاگرها مخاطبان زیادی را به خود جذب می‌کنند. برای بلاگر بودن نیازی نیست حتما مقاله و محتوایی را در یک سایت قرار دهید و کاربر جذب کنید؛ بلاگرها در واقع در هر زمان و مکانی می‌توانند از طریق هر پلتفرمی، هر گونه محتوایی را ارائه دهند. درآمد مطلوب بلاگرها و همچنین خلاقانه بودن این رشته، باعث شده است تا افراد زیادی به این زمینه روی بیاورند و یک بازار رقابتی تماشایی را رقم بزنند.

تفاوت وبلاگ و وب‌سایت چیست؟

وبلاگ‌ها نیاز به به‌روزرسانی مکرر دارند. برای مثال وبلاگ غذایی که دستور العمل‌های جدید را به اشتراک می‌گذارد یا کسب و کاری که خدمات جدید خود را به روز می‌کند، چندین بار در هفته محتوای جدیدی اضافه می‌کنند. ممکن است وب‌سایت‌ها گاهاً اطلاعات جدیدی داشته باشند، اما در بیشتر موارد، آن‌ها دارای اطلاعات ثابتی هستند که که به‌ندرت تغییر می‌کنند و به روز می‌شوند.

 همچنین در وبلاگ، خوانندگان  می‌توانند  نظرات و افکار مختلف خود را بیان کنند و سوالات خود را بپرسند. در نتیجه وبلاگ‌ها امکان تعامل خوانندگان را با یکدیگر فراهم می‌کند. برخی از وب‌سایت‌ها ممکن است دارای ویژگی‌هایی باشند که امکان مکالمه را فراهم می‌کنند، اما به طور کلی، وبلاگ امکان مکالمه و تعامل بیشتری را از یک وب سایت سنتی  فراهم می‌کند.

عوامل محبوبیت بلاگینگ
عوامل محبوبیت بلاگینگ

چه چیزی باعث محبوبیت روز افزون بلاگینگ شده است؟

همانطور که گفته شد، متقاضیان حرفه بلاگینگ به طور چشمگیری افزایش یافته است یا به عبارتی دیگر، امروزه همه دوست دارند بلاگر شوند! حال دلیل علاقه و انگیزه مردم از تولید محتوا و بلاگینگ چیست؟ چرا افراد تمایل به بلاگینگ چه در شبکه‌های اجتماعی چه در وبلاگ‌ها نشان می‌دهند؟ چرا نیاز وبمستران به بلاگرها بیش از پیش شده است؟ در ادامه قصد داریم چند نمونه از دلایل محبویت این رشته و مزایای قابل توجه آن را به شما توضیح دهیم.

کسب اعتبار برای وبسایت‌ها در موتورهای جستجو

اهمیت اعتبار بیشتر و بهبود سئو سایت در موتورهای جستجوی گوگل، برای هیچ کسی پوشیده نیست. حال بلاگرها از طریق دو روش می‌توانند در بحث سئو نیز مفید واقع شوند. در روش اول که یک شیوه تبلیغاتی به حساب می‌آید، شما با پرداخت هزینه به یک یا چند بلاگر، پست تبلیغاتی خود را در شبکه‌های اینترنتی آنها قرار می‌دهید و بازدیدکنندگان خود را افزایش می‌دهید. هرچه انتخاب بلاگر تبلیغ کننده شما بهتر باشد، نتیجه بدست آمده نیز رضایتمندی بیشتری را به همراه خواهد داشت. در روش دوم، بلاگرها با ارائه محتوایی بهینه و مخاطب پسند در وبلاگ مرتبط با وبسایت شما، کاربران را مجاب به مراجعه به سایت شما خواهند کرد. افزایش ترافیک برند شما عامل مهمی در جلب توجه موتورهای جستجو خواهد بود. البته توجه داشته باشید که در این روش، بلاگینگ باید بی نقص و درجه یک صورت بگیرد.

اهداف مالی و کسب درآمد

شاید یکی از مهم‌ترین دلایلی که شمار قابل توجهی از افراد را به سمت بلاگینگ و بلاگر شدن سوق می‌دهد، انگیزه مالی باشد. می‌دانید در سالیان اخیر درآمدی زایی با حرفه بلاگینگ افزایش چشمگیری را به خود دیده به طوری که بسیاری از مردم در جامعه از درآمد بالای آنها صحبت می‌کنند. اما باید بدانید که کسب درآمد مورد نیازتان از بلاگینگ، به سادگی بدست نمی‌آید. نوآوری و پیگیری‌های متداوم، همچنین اعتماد به نفس بالا از اصلی‌ترین عوامل پیشرفت در زمینه بلاگینگ به حساب می‌آیند. همچنین اهداف اصلی افرادی که با مقصود کسب درآمد وارد حرفه بلاگینگ می‌شوند، بر روی شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام متمرکز شده است. دسترسی راحت کاربران به برندینگ بلاگرها، درآمد زایی از طریق تبلیغات و … از دلایل باب شدن بلاگینگ در شبکه‌های اجتماعی است.

اهداف آموزشی

برخی از افراد نیز به دلیل شرایط شغلی که دارا هستند، باید به آموزش و مشاوره‌های آنلاین روی آورند. به عنوان مثال، افرادی که دارای شغل‌های خدماتی هستند و کماکان به آن جایگاه مطلوب و مورد رضایتشان دست پیدا نکرده اند، می‌توانند با بهره از دانسته‌ها و مهارت‌های خود، شروع به نوشتن وبلاگ‌های آموزشی نمایند. عمدتا بعد از مدتی، این آموزش‌ها و مشاوره‌ها، در ازای پرداخت هزینه صورت خواهد گرفت و برای بلاگرهای آموزشی، درآمد به همراه خواهد داشت. پیشرفت در این زمینه، صرفا بستگی به اطلاعات و سواد شما ندارد! بلکه همانطور که گفته شد، در این راه بهره‌گیری و چگونگی پیاده‌سازی دانسته‌های شما، و از همه مهم‌تر نحوه توضیح مهارت‌هایتان به دیگران حائز اهمیت خواهد بود.

بلاگینگ به قصد ارتباط بیشتر

یکی دیگر از دلایل رایج تمایل افراد به بلاگینگ حتی صاحبان کسب‌وکارهای بزرگ، ارتباط بیشتر و جذب مشتری است. اگر بلاگینگ شما به نحو احسن صورت بگیرد، مخاطبان به صورت دائمی بلاگ‌های شما را دنبال خواهند کرد و به راحتی زمینه معرفی محصولات و فروش بیشتر برای شما فراهم خواهد شد. فرقی نمی‌کند که بلاگ‌های شما در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود یا در گوگل، زیرا اولویت شما باید کیفیت محتوایتان باشد. البته این را هم در نظر داشته باشید که شما باید با توجه به ماهیت و چیستی فروشگاه خود، مکان بلاگینگ خود را مشخص کنید. به عنوان مثال، فروشگاهای انلاین محصولات غذایی که از امکان ارسال به سراسر کشور برخوردارهستند، بیشتر در گوگل و اینستاگرام مورد توجه هموطنان ما قرار می‌گیرد. حال که با چهار مورد از مزایای بلاگینگ آشنا شده اید، خوب است بدانید که این مزایا، فقط قسمت کوچکی از ویژگی‌های خوب و بد دنیای بلاگینگ به شمار می‌روند. ما سعی کردیم تا فقط شماری از مطرح‌ترین دلایل محبوبیت بلاگینگ و بلاگرها را خدمتتان شرح دهیم.

مزایا و معایب بلاگینگ
مزایا و معایب بلاگینگ

مزایای استفاده از بلاگینگ در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

استفاده هوشمندانه از بلاگینگ در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی که به Social Media Marketing معروف است، تکمیل کننده اعتبار برندها خواهد بود. زیرا نتایجی که از بکارگیری بلاگینگ در زمینه “SMM” بدست می‌آورید، به طور قطعی به نفع شما خواهد بود. برویم تا با هم برخی از این نتایج هیجان انگیز را مطالعه کنیم :
• پیشنهادات کاری وهمکاری چشم نوازی را دریافت خواهید کرد زیرا بلاگینگ شما، ویترین توانایی‌هایتان است.
• بلاگینگ به فروش و بازدید شما در رسانه‌های اجتماعی کمک خواهد کرد.
• مخاطبان شما ترغیب به اطلاع داشتن دائم از برند شما و محصولاتتان خواهند شد.
• محتواهای شما بهینه خواهد شد.
• شما با استفاده از بلاگینگ، موفق به جلب اعتماد مشتری برای خرید خواهید شد.
• نظرات و ایده‌های شما، آسان‌تر به اشتراک گذاشته خواهد شد و برند شما، شانس وایرال شدن را به همراه خواهد داشت.
• بلاگینگ، می‌تواند به ارتباط شما با کاربرانتان در رسانه‌های اجتماعی جهت دهد.
البته دقت داشته باشید که بدست آوردن ثمره‌های ذکر شده، نیازمند یک بلاگینگ ایده‌آل و اصولی است. همچنین یادتان نرود که در ابتدای مقاله گفته شد که بارگذاری دائم محتوا، اصلی‌ترین ویژگی یک بلاگ است. حال اگر شما با گذشت زمان، توجهتان را به بلاگینگ در بازاریابی رسانه اجتماعی کاهش دهید و بعد از مدتی آن را نادیده بگیرید؛ تمامی زحمات و دستاوردهای شما آرام آرام از دست خواهد رفت.

معایب بلاگینگ

تا به اینجای کار، از ارزش و مزایای بلاگینگ به طور کامل سخن به میان آوردیم. حال این سوال مطرح است که آیا این حرفه معایبی هم به دنبال خواهد داشت؟ اگر پاسخ مثبت است، این معایب چه تاثیری بر کسب‌وکارهایی که به شکل جدی از بلاگینگ استفاده می‌کنند خواهد داشت؟ همه و همه در ادامه مقاله توضیح داده شده است.
بلاگینگ نیازمند صبر و حوصله فراوان است
دانستیم که تداوم در تولید و ارائه محتوا، یکی از اصل‌های بلاگینگ است. حال ممکن است به دلیل زمان‌بر بودن تولید یک محتوا، خستگی و کلافگی به سراغ شما بیاید و حتی در مواردی شما را از بلاگینگ دلسرد کند. اما نا امید نشوید؛ زیرا نتایج حاصل از بلاگینگ شما را در غلطک پیشرفت و کسب درآمد قرار خواهد داد به طوری که بتوانید برای تولید محتواهایتان، برنامه ریزی دقیقی را انجام دهید.
کسب درآمد از بلاگینگ، کمی زمان‌بر خواهد بود
این مورد شاید افرادی را که صرفا بخاطر اهداف مالی وارد حرفه بلاگینگ شده اند را آزار دهد. اما واضح است که بلاگینگ نیز مانند تمامی رشته‌های معتبر دیگر، نیازمند منطق و صبر است. فراموش نکنید که زمان و میزان درآمدی که شما از بلاگینگ کسب خواهید کرد، بسته به تلاش و هوشمندی شما، متفاوت خواهد بود.
نوآوری در برخی موارد مشکل ساز می‌شود
یکی از عوامل ارزش گذاری بر روی یک محتوا، تکراری نبودن آن است. حال اگر شما در ایجاد تشابه بین محتواهایتان افراط به خرج دهید ( بیش از حد از محتواهای تکراری استفاده نمایید)؛ به مرور زمان بازدیدکنندگان وبلاگ شما کاهش می‌یابند. پس می‌توان نتیجه گرفت لازمه‌ی ترقی در زمینه بلاگینگ، نوآوری در تولید محتوا است که در برخی موارد به کاری بسیار سخت تبدیل می‌شود. به عنوان مثال، فقدان ایده جدید یکی از این بحران‌ها به شمار می‌رود که نیازمند تمرین و مطالعه بیشتر خواهد بود.

اصول بلاگینگ

دنیای بلاگینگ صرفا در عوامل مهمی چون تولید محتوا و … خلاصه نمی‌شود؛ بلکه این حرفه دارای ریزنکات بسیار قابل توجه و کاربردی است که دانستن آنها برای شروع بلاگینگ خالی از لطف نخواهد بود. به عنوان مثال مخاطب شناسی یکی از مواردی است که شما قبل از شروع به تولید محتوا، موظفید با آن آشنا شوید یا به زبانی ساده‌تر، از سلیقه اکثریت مخاطبان مطلع شوید. شما باید یک محتوای عامه پسند مطابق با عرف و استانداردهای موجود ارائه دهید تا مورد توجه کاربران قرار بگیرید. همچنین در نظر داشتن نکات سئو هم در زمینه بلاگینگ حائز اهمیت خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بلاگینگ و بلاگرها، شما می‌توانید از دوره‌های آموزشی بلاگینگ، مقالات و رفرنس‌ها و همچنین تجربیات بلاگرهای موفق بهره‌مند شوید.

انواع بلاگینگ
انواع بلاگینگ

انواع بلاگینگ

همانطور که توضیح داده شد، بلاگینگ وابسته به جهت خاصی نیست و این بدین معناست که شما می‌توانید در هر زمان و مکانی، با ارائه محتوا به مخاطبان، یک بلاگر محسوب شوید. حال اگر بخواهیم بلاگینگ را دسته بندی کنیم باید به چه شکلی آنها را معرفی نمود؟ اگر می‌گوییم بلاگینگ وابسته به مکان خاصی نیست پس دسته‌بندی آن چه لزومی دارد؟ با ما بمانید تا واپسین چالش‌های موضوع بلاگینگ را با کمک یگدیگر حل کنیم!

وبلاگ شخصی

این نوع وبلاگ بر روی یک موضوع یا مخاطب خاص متمرکز نیست. بلکه بلاگرهای این نوع وبلاگ‌ها، سعی می‌کنند درباره موصوعاتی عمدتا شخصی مانند روزمرگی، علایق، اعتقادات، ورزش و … محتوا ارائه دهند و افرادی که ذهنیت مشابه با خود دارند را جذب نمایند. این نوع بلاگرها سعی می‌کنند تغییری ایجاد کنند یا صرفا تجربیات شخصی‌شان را به عنوان تفریح یا حتی شغل به اشتراک بگذارند. موفقیت آنها، در تشکیل یک جامعه با ذهنیت مشابه و صحیح خلاصه می‌شود.

وبلاگ تجارتی

همانطور که از نام این نوع وبلاگ پیداست، اهداف بلاگینگ آن بر تجارت و بیزنس متمرکز می‌شود. محصولات یا خدمات آنها، برای مخاطبان به نمایش گذاشته می‌شود تا آنها بعد از کسب اطلاعات از طریق محتواها، به سایت اصلی فروش مراجعه نمایند. این نوع وبلاگ‌ها توسط شرکت‌های بزرگ اداره می‌شوند و به وبلاگ‌های سازمانی نیز شهرت دارند. موفقیت اصلی و هدف نهایی آنها، جذب مشتری و در نهایت فروش محصول است.

وبلاگ خدماتی

در وبلاگ‌های خدماتی، درباره موضوعاتی که وجهه سرویس و خدماتی دارند، بحث می‌شود. هدف اصلی این نوع وبلاگ، استخدام پرسنل برای انجام خدمات است. در واقع، چیزی شبیه شرکت‌های خدماتی آنلاین. در وبلاگ‌های خدماتی، بلاگینگ باید به گونه‌ای انجام شود تا حداکثر اعتماد مشتری جلب شود. زیرا اشخاص در انتخاب پرسنل‌های خدماتی کمی حساس و محافظه کار هستند.

وبلاگ برند شخصی

این نوع وبلاگ، تقریبا شباهت زیادی به وبلاگ شخصی دارد منتهی یک تفاوت عمده‌ای که در بین این دو وجود دارد، ماهیت آنها است. همانطور که توضیح داده شد، در وبلاگ شخصی بلاگرها صرفا از عقاید و روزمرگیشان سخن می‌گویند و ماهیت بلاگینگ آنها، اجتماعی است. اما در وبلاگ برند شخصی، تجارت بسیار مورد اهمیت است به گونه‌ای که می‌شود ماهیت آن را تجاری دانست. بلاگرهای این زمینه، با ایجاد ارتباط گسترده بین خود و شمار زیادی از مخاطبان، می‌توانند تبلیغات‌های مفیدی را برای دیگر کسب‌وکارها به اجرا بگذارند یا حتی کسب‌وکار خودشان را در صورت وجود به همگان معرفی کنند. وبلاگ برند شخصی امروزه در شبکه‌های اجتماعی گسترش یافته است.

چگونه از بلاگینگ کسب درآمد کنیم؟

بلاگینگ یکی از روش‌های محبوب برای کسب درآمد آنلاین است. این روش امکان می‌دهد تا افراد مطالب و محتوای خود را در وبلاگ‌ها منتشر کرده و از طریق آن‌ها درآمدزایی کنند. در ادامه چند راه برای کسب درآمد از بلاگینگ را معرفی می‌کنم:

 1. تبلیغات: این یکی از شیوه‌های معمول برای کسب درآمد از بلاگینگ است. می‌توانید تبلیغات بنری یا تبلیغات متنی را در وبلاگ خود قرار دهید و از آن‌ها درآمدزایی کنید. برای این کار می‌توانید با شبکه‌های تبلیغاتی مختلف همکاری کنید یا توافقات مستقیم با تبلیغ‌دهندگان داشته باشید.

 2. بازاریابی وابسته (Affiliate Marketing): در این روش، شما محصولات یا خدمات دیگران را به عنوان وابسته تبلیغ می‌کنید و هر بار که کاربران از طریق لینک‌های شما محصول را خریداری می‌کنند، شما کمیسیون دریافت می‌کنید.

 3. فروش محصولات یا خدمات: اگر شما محتوای مرتبط با محصولات یا خدمات خاصی ارائه می‌دهید، می‌توانید آن محصولات یا خدمات را مستقیماً از طریق وبلاگ خود بفروشید.

 4. عضویت و پرداخت مشتریان (Subscription and Membership): اگر محتوای خاص و ارزشمندی ارائه می‌دهید، می‌توانید از کاربران برای دسترسی به محتوای اختصاصی یا ارائه خدمات ویژه عضویت در وبلاگ خود در برنامه‌های مشترکتان و یا مشتریانی که پرداخت دائمی دارند، خواستار شوید.

 5. فروش محتوای خود (Selling Content): اگر محتوای منحصر به فرد و ارزشمندی ارائه می‌دهید، می‌توانید آن را به عنوان محتوای قابل دانلود یا آموزشی بفروشید.

بهتر است قبل از شروع به کسب درآمد از بلاگینگ، بازار هدف و نیازهای مخاطبان خود را بررسی کنید و استراتژی مناسبی برای کسب درآمد انتخاب کنید.

مراحل مهم برای شروع بلاگینگ

شروع بلاگینگ می‌تواند یک پله مهم برای ایجاد یک حضور آنلاین موثر باشد. اینجا چند مرحله مهم برای شروع بلاگینگ است:

 1. تعیین موضوع (Niche) بلاگ: انتخاب موضوعی که شما در آن تخصص دارید یا به آن علاقه‌مند هستید بسیار مهم است. انتخاب یک نیش خاص که مخاطبان خاصی را جذب می‌کند، می‌تواند به رشد و موفقیت بیشتر شما کمک کند.

 2. انتخاب پلتفرم برای بلاگینگ: شما می‌توانید از پلتفرم‌های بلاگینگ مختلفی مانند WordPress، Blogger، Medium یا Ghost استفاده کنید. هر یک از این پلتفرم‌ها ویژگی‌ها و مزایایی دارند که باید با نیازهای خود هماهنگ شود.

 3. ارائه محتوای ارزشمند و جذاب: برای جلب مخاطبان و حفظ آن‌ها، محتوایی ارائه دهید که ارزشمند، جذاب و مفید باشد. این محتوا می‌تواند شامل مقالات، راهنماها، نکات و تجربیات شخصی شما در زمینه‌ای که در آن بلاگ می‌نویسید باشد.

 4. استفاده از SEO (بهینه‌سازی موتورهای جستجو): با بهینه‌سازی مطالب برای موتورهای جستجو، امکان دیده شدن بلاگ شما برای افرادی که به دنبال موضوعات مرتبط هستند، بالا می‌رود. استفاده از کلمات کلیدی، ساختار لینک‌ها و به روز نگه داشتن محتوا از جمله راهکارهای بهینه‌سازی موتورهای جستجو است.

 5. تعامل با مخاطبان: پاسخگویی به نظرات و سوالات مخاطبان، به ایجاد ارتباط و اعتماد بیشتر میان شما و مخاطبان کمک می‌کند. همچنین به ایجاد جامعه‌ای پیرامون بلاگ شما کمک می‌کند که می‌تواند به افزایش تعداد بازدیدها و موفقیت بلاگ شما کمک کند.

 6. ترویج بلاگ: استفاده از شبکه‌های اجتماعی، ایمیل‌ها، اشتراک‌گذاری محتوا و همکاری با دیگر بلاگ‌نویسان برای ترویج بلاگ شما و افزایش نفوذ آن بسیار مهم است.

با انجام این مراحل و ادامه دادن به فعالیت‌های بلاگینگ، می‌توانید به تدریج حضور آنلاین خود را گسترش داده و درآمدزایی از طریق بلاگینگ را آغاز کنید

آموزش بلاگینگ

برای شروع بلاگینگ شما باید نوع بلاگ خود را مشخص کنید.سپس براساس آن موضوعاتی که قصد دارید در مورد آن صحبت کنید را لیست کنید. دقت داشته باشید که باید هر موضوع دارای عنوان جذابی باشد تا افراد را ترغیب به خواندن محتوای شما کند. سپس شروع به نوشتن محتوا کنید. ممکن است در ابتدا کمی برایتان سخت باشد و شاید ساعت‌ها و یا حتی چند روز طول بکشد. اما مانند بیشتر مهارت ها، هرچه بیشتر تمرین کنید و محتوا بنویسید، آسان‌تر خواهد شد. یادتان نرود حتما در محتوای خود از عکس‌های جذاب و باکیفیت استفاده کنید. بعد از نوشتن متن خود، آن را دوباره و بررسی و در صورت نیاز ویرایش کنید. در ویرایش باید به چند نکته دقت کنید: نکات دستوری مانند ویرگول، نقطه و … را رعایت و از جمله های تکراری استفاده نکنید و سعی کنید از جملات و پارگراف‌های کوتاه استفاده کنید تا کاربر خسته نشود. با رعایت این نکات و طی کردن مراحل گفته شده می‌توانید، مطالب جذاب برای خوانندگان خود تهیه کنید و تبدیل به یک بلاگر حرفه‌ای شوید!

کلام پایانی

تکرار می‌کنیم تا فراموش نکنید؛ بلاگینگ شما، ویترین توانایی‌هایتان است! و شما به دلیل خاصیت توانایی‌هایتان از رقبا متمایز می‌شوید و مسیر پیشرفت را طی می‌کنید. سرمایه گذاری بر روی حرفه بلاگینگ، می‌تواند ثمر بخش باشد. البته سعی کنید صبر و حوصله‌تان را در این راه تقویت نمایید و از اصولی بودن بلاگینگ خود اطمینان حاصل کنید. ممنون که انتهای این مقاله، ما را همراهی کردید. راستی بلاگر مورد علاقه شما کیست؟ منتظر کامنت‌ها و نظرتتان خواهیم بود.

بلاگینگ چیست؟

به معنای واقعی بلاگینگ یعنی تولید محتوا در رسانه‌های دیجیتالی. این محتوا می‌تواند متن، عکس و یا ویدئو باشد.

ویژگی‌های یک بلاگر خوب چیست؟

بلاگر کسی است که وبلاگ را مدیریت می‌کند. مهم‌ترین ویژگی که یک بلاگر باید داشته باشد ارتباط عمیقی است که با مخاطبان خود دارد.

مزایای بلاگینگ چیست؟

از جمله مزایایی که می‌توان برای بلاگینگ نام برد، عبارت است از:
گوگل علاقه‌ی بسیاری به محتوای وبلاگ‌ها دارد
در همه جا قابل دسترسی است
موجب ارتباط بهتر کسب و کارها با مشتریان می‌شود

معایب بلاگینگ چیست؟

بسیار وقت گیر است
کسب درآمد از آن ممکن است در بازه‌ی زمانی طولانی میسر شود
باید بسیار خلاق بود و همواره به دنبال ایده‌های ناب برای جذب مخاطبان باشیم

نظرت در مورد این پست چی بود؟

4.6 / 5. 10

1 Comment

 • بلاگینگ این روزها به یکی از پردرآمدترن شغل‌ها تبدیل شده. البه یه سریا میگن به دید شغلی بهش نگاه نمیکنن اما به نظرم خیلی خوب تونسته جایگاه خوبی در جامعه از نظر تامین مالی پیدا کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *