دلایل اهمیت سئو

1
(1)

در نگاه اول، شاید اجرای تکنیک‌های سئو پیچیده به‌نظر رسد؛ و این گمان را برای صاحبان برندها ایجاد کند که بکارگیری این تکنیک‌ها، یک ریسک محسوب می‌شود. اما بیشتر آنچه که شما برای گسترش یا حفظ جایگاه مطلوب کسب‌وکار خود نیاز دارید، به سئو بستگی دارد. زیرا این عمل، برپایه بکارگیری روش‌هایی برای بهینه‌سازی سایت شما است. درواقع، سئو یکی از هوشمندانه‌ترین سرمایه گذاری‌هایی است که می‌توانید انجام دهید. پس با ما همراه باشید تا با یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت برندها، آشنا شوید.

اهمیت سئو چیست؟
اهمیت سئو

سئو، نیاز جدی موتورهای جستجو

موتورهای جستجو، دائما درحال آنالیز وب‌سایت‌ها با روش‌های گوناگون هستند. سعی آن‌ها براین است که بتوانند یک وب‌سایت را به گونه‌ای مورد بررسی قرار دهند که بهترین نتیجه را در اختیار کاربران بگذارند. از این‌رو، اجرای یک سئو استاندارد، می‌تواند به راحتی جایگاه شما را در موتورهای جستجو بهبود بخشد. به این شکل که کاربران می‌توانند محتوای سایت شما را به آسانی در موتورهای جستجو پیدا کنند و بازدیدکنندگان سایت شما به صورت روزافزون افزایش یابد. حال شما به اعتبار بیشتری دست یافته‌اید.

چرا سئو مهم است؟

همانطور که می‌دانید، اینترنت یک فضای به شدت رقابتی محسوب می‌شود؛ و کاربران برای کسب اطلاعات و دریافت پاسخ پرسش‌هایشان به آن مراجعه می‌کنند. در این بین وب‌سایتی موفق خواهد بود که با محتوای جذاب و سایت بهینه‌سازی شده قادر به جذب کاربران هدف خود شود که قطعا می‌توان گفت جذب این کاربران، باعث افزایش ترافیک سایت شما می‌شود که این افزایش، موثرترین عامل موفقیت یک وب‌سایت به شمار می‌رود. حفظ کاربران جذب شده‌، افزایش درآمد و اعتبار، بهینه‌سازی جایگاه سایت در موتورهای جستوجو و کسب اعتماد کاربران از دیگر مزایایی است که سئو به ما ارائه می‌دهد.

تفاوت میان سئو و بازاریابی

همانطور که می‌دانید، اهداف سئو برروی موتورهای جستجو و جذب کاربر متمرکز شده است. اما بازاریابی محتوا، برروی کیفیت و شیوه ارائه محتوا تلاش می‎کند. این در حالی ‌است که بازاریابی محتوا، به طور مستقیم اقدامی برای دریافت رتبه بهتر در موتورهای جستجوی گوگل انجام نمی‌دهد. البته لازم به ذکر است که محتواهای بی نقص و جذاب، باعث دریافت بهتر بک‌لینک برای سئوکاران می‌شود و نتیجه‌ی آن، افزایش رتبه در نتایج گوگل است.

افزایش ترافیک سایت، دستاورد بزرگ سئو

طبق مطالعات، لینک اول گوگل به‌طور میانگین 31.7 % از کلیک‌های هر واژه را به‌خود اختصاص می دهد. این بدین معنی است که طبق آمارها اگر شما در کلید واژه ای موفق به کسب جایگاه لینک اول گوگل شوید، از هر ۱۰۰ دفعه‌ای که برای آن کلمه سرچ می‌شود، 31-32 بازدید از سایت شما صورت خواهد گرفت. اجرای تکنیک سئو که بر پایه شناخت دقیق نیازهای مخاطبین و کلمه‌های کلیدی مورد استفاده توسط آن‌ها انجام می‌گیرد، باعث افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد. داشتن ترافیک بالا، سبب افزایش اعتبار و بهبود جایگاه برند شما خواهد شد. بدین وسیله، شناسایی خواسته‌های کاربران و برآورده شدن آنها از طریق وب‌سایت شما، موجب می‌شود تا مخاطبین تمایل بیشتری به مراجعه به کسب‌وکار شما نشان دهند. پس، برای شرکت در رقابت شدید دنیای دیجیتال، شما نیازمند یک سئو اصولی خواهید بود.

اعتبار بیشتر در هنگام بازدید از سایت

سئو، اعتبار برند شماست. وبسایت‌هایی که در نتایج موتورهای جستجو در رتبه‌های بالاتر صفحه گوگل قرار می‌گیرند از دید مشتری‌ها دارای اعتبار بیشتری هستند و مشتریان بیشتر به آن‌ها اعتماد می‌کنند. ۹۸% جستجوکنندگان در اینترنت، شرکت یا محصولی را انتخاب میکنند که در صفحه اول لیست نتایج قرار دارد. با اجرای این تکنیک برروی سایت شما، کاربران در هنگام بازدید از سایت، با فضایی متناسب با معیارها و نیازهایشان روبه‌رو خواهند شد که باعث تمایل آن‌ها به استفاده‌ی دائمی و همچنین معرفی کسب‌وکار شما به دیگران می‌شود. این فرآیند، بازخوردهای مثبتی را به ارمغان می‌آورد که مهم‌ترین آن، افزایش اعتبار برند شما در نتایج جستجو گوگل خواهد بود.

آیا سرمایه سئو قابل برگشت است؟

سئو یک برنامه‌ریزی بلندمدت به شمار می‌رود که ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. امروزه بسیاری از وب‌سایت‌ها به دنبال بهینه‌سازی جایگاه سایت خود در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند. این عمل ممکن است باعث شک گوگل به استفاده از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه شود. در مقابل، بازده حاصل از یک استراتژی موفق سئو با گذشت زمان افزایش می‌یابد، و معمولا هزینه‌ی صرف شده ثابت می‌ماند. این مسئله به این دلیل است که رتبه‌بندی‌های سئو در طی زمان، افزایش پیدا می‌کنند و تفاوت ارزش بین چند رنکینگ یا رتبه‌بندی، به صورت نمایی است. همچنین برخلاف روش پرداخت به ازای هرکلیک، رتبه‌بندی های سئو به محض توقف از بین نمی‌روند.

سئو یک سرمایه گذاری بلند مدت

برخلاف بعضی از روش‌های مارکتینگ مانند پرداخت به ازای هر کلیک، سئو یک سرمایه گذاری بلند مدت است؛ اما نباید اجازه داد که این موضوع از ارزش کلی آن بکاهد. دشواری دستیابی به رتبه‌های بالا در موتورهای جستجو، دقیقا همان چیزی است که باعث ارزشمند شدن آن می‌شود. رتبه‌بندی سئو، قابل مذاکره یا خریداری نیست؛ باید برای آن جنگید و آن را بدست آورد که این مسئله زمان‌بر بوده و نیازمند مهارت است. با این حال، به محض کسب رتبه‌های بالا، خیالتان راحت خواهد بود که نمی‌توان آن را به راحتی از شما گرفت. اما این بدین معنا نیست که سایت شما نیازی به سئو ندارد، یک وب‌سایت می‌بایست به‌صورت مستمر در زمینه سئو فعالیت داشته و همواره بروزرسانی گردد. در غیراینصورت موانعی برای وب‌سایت ایجاد خواهد شد که رشد آن را متوقف می‌کند.

اهمیت یادگیری سئو
اهمیت یادگیری سئو

بهترین روش‌های استفاده از سئو

روش‌های سئو، به طور کلی شامل دو دسته سئو داخلی و سئو خارجی می‌شود. مهارت‌های نهفته در این روش‌ها، توسط متخصصین سئو به‌کار گرفته خواهد شد. به این صورت که هرکدام از این تکنیک‌ها، براساس نیاز وب‌سایت شما اجرا خواهند شد. لازمه‌ی انجام دقیق این کار، آنالیز کامل سایت و درک نیازهای آن است.

یادگیری سئو

حال که با اهمیت بالای سئو در زمینه مارکتینگ آشنا شده‌اید؛ یقینا در جستجوی راه‌های یادگیری این تکنیک کاربردی هستید. لازم است بدانید که سئو، حرفه‌‌ای بروز است؛ پس یادگیری آن هیچ‌گاه متوقف نخواهد شد، تغییراتی که گوگل در پارامترهای خود ایجاد می کند، بعضا موجب می شود که مجبور به تغییر رویکرد کلی سئو سایت شوید. با اینکه هدف در هر زمانی یکسان و رسیدن به جایگاه‌های اول در صفحه نتایج گوگل می‌باشد، اما راه‌های رسیدن به این کار متنوع و از انعطاف خوبی برخوردار است. به همین دلیل توجه به مهم‌ترین فاکتورها از اهمیت بالایی برخوردار است و راه‌اندازی یک کسب‌وکار آنلاین، بدون توجه به الگوریتم‌های صحیح سئو، صرفا دور ریختن پول و هدردادن زمان می‌باشد از این‌رو، شرکت در دوره‌های سئو، کمک زیادی به روند یادگیری شما خواهد کرد. شرکت در کلاس‌های آموزشی، خواندن منابع سایت‌های معتبر و مطالعه کتاب از دیگر راه‌های یادگیری این تکنیک است.

مشاوره از مشاور سئو

. در زمان بروز مشکل یا نیاز به کسب هرگونه اطلاعاتی در زمینه سئو، دریافت یک مشاوره اصولی و مقرون بصرفه، می‌تواند شما را از سردرگمی نجات دهد. یک مشاوره سئو حرفه‌ای باید اهداف بازاریابی و فعالیت سایت مشتری خود را به‌خوبی بفهمد؛ علاوه بر این، باید بداند که به طور کلی کسب‌وکار مراجع‌اش، به چه چیزی می‌پردازد و رقیبان او چه اهدافی را برای خود تعیین کرده‌اند. مشاور سئو، باید بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن، یک گزارش کلی از وضعیت سئو وب‌سایت مدنظر در اختیار مشتری قراردهد. تیم مشاوره ما، این توانایی را دارد تا به تمام سوالات شما پاسخ دهد و ایده‌های شما را مورد بررسی قرار دهد تا موفق به کسب بهترین نتایج شوید. مشاورین ما، با سال‌ها تجربه فعالیتی در زمینه سئو و داشتن به روز‌ترین اطلاعات درباره قوانین و روش‌های کاربردی، قادر به ارائه خدمات همه‌جانبه خواهند بود.

رقابت کردن 

یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت سئو رقبا هستند. شما در هر زمینه‌ای که فعالیت می ‌کنید حتما رقبایی دارید که دائما در حال تلاش هستند تا کاربران بیشتری را جذب خود کنند. با پیشرفت دنیای دیجیتال تمامی این رقبا حتما آنلاین فعالیت می‌کنند و تمامی تکنیک‌ها را به کار می‌برند تا سایت خود را در خط مقدم گوگل آورند. این‌گونه جلوی چشم تعداد زیادی کاربر قرار می‌گیرد.کاربران برای برطرف کردن نیاز خود متنی را در گوگل جستجو می کنند و بر روی اولین سایت ها کلیک می کنند. حال فرض کنید نخواهید مسئله سئو را جدی بگیرید! با از دست دادن این همه مشتری می خواهید چکار کنید؟!

سفارش سئو

همانطور که می‌دانید، رتبه‌بندی سایت شما توسط گوگل انجام می‌شود و نتایج گوگل، همیشه درحال تغییر هستند. همچنین تکنیک‌های کلاه سیاه می‌تواند به جایگاه سایت شما صدمه وارد کند. همچنین توجه داشته باشید که سئوکار مانند یک ناخدا و فرمانده برای سایت شما است، پس عدم دقت در انتخاب سئوکار، می‌تواند آسیب شدیدی به جایگاه وب‌سایت شما در رتبه‌بندی موتورهای جستوجو یا حتی ساختار فنی سایت شما وارد کند. پس هیچگونه تضمینی برای بهینه ماندن دائم هیچ سایتی وجود ندارد. تلاش تیم ما، بر اجرای دقیق تکنیک سئو و بهبود بخشی جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو گوگل بر مبنای شناخت کامل الگوریتم‌ها و تغییرات، متمرکز شده است. از این‌ رو، ما با ارائه‌ی نمونه کارها، ضمانت عدم آسیب‌رسانی به سایت شما را خواهیم داد. لازم به ذکر است که سئو سایت‌های غیرقانونی و خلاف استانداردهای اخلاقی، پذیرفته نمی‌شود.

قیمت سئو، هرکه بامش بیش، برفش بیشتر

ارائه تعرفه در سئو، متفاوت است. از مهم‌ترین عواملی که درتعیین قیمت موثر است، می‌توان به تعداد و نوع کلمات کلیدی اشاره نمود. قیمت‌ها در سئو با توجه به سختی کلمات کلیدی، افزایش پیدا خواهند کرد. به عنوان مثال، کلمه‌ی بلیط هواپیما از دسته کلماتی به‌شمار می‌رود که هزینه‌ی پرداختی لازم برای آن، به نسبت زیادتر خواهد بود. به زبانی ساده‌تر، هرچه کلمات کلیدی انتخاب‌ شده پررقابت‌تر باشد، تعرفه‌ی انجام سئو نیز بیشتر خواهد شد. لازم است بدانید که تعرفه دریافت پروژه با برگزاری جلسات مشاوره متفاوت است.

حال می‌توان نتیجه گرفت که بکارگیری تکنیک سئو، از نان شب برای کسب‌وکار شما واجب تر است! اما فراموش نشود که هوشیاری شما در مورد انتخاب سئوکار، سرنوشت‌ساز خواهد بود. مجموعه‌ی ما با اطلاعاتی بروز و دانش کافی، آمادگی لازم را برای آنالیز وب‌سایت شما و ارائه‌ی مشاوره دقیق را خواهد داشت.

در بالا اهمیت سئو گفته شد، برای یادگیری تخصصی سئو ، پیشنهاد ما شرکت در دوره جامع سئو می‌باشد. برای شرکت در این دوره با ما تماس بگیرید.

 

نظرت در مورد این پست چی بود؟

1 / 5. 1

1 Comment

  • امروزه همه به دنبال بهبود سئو سایت خود هستند تا بتونند بیشتر دیده بشن تا بیشتر محصولاتشون و بفروشن این از مهم ترین دلایل اهمیت سئو در دنیای امروز است. یک مشاوره و یا شرکت در دوره های سئو روشی برای آشنا شدن بیشتر با این دنیای بزرگ و زیباست:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *